NAWIEWNIKI OKIENNE
Instalujemy nawiewniki również w oknach już zamontowanych.


Nawiewniki (nawietrzaki) okienne wspomagają wentylację pomieszczeń. Eliminują wilgoć w pomieszczeniach, kondensację pary wodnej na oknach i ścianach. Dzięki czemu nie powstaje pleśń i grzyb w mieszkaniach, a wentylacja działa właściwie. Do pomieszczeń „sączy” się świeże powietrze w kontrolowany sposób, aby powietrze zużyte mogło ulecieć na zewnątrz. Zapewniają zdecydowanie lepszą jakość powietrza w pomieszczeniach.

Nawiewnik ciśnieniowy Ventair

Nawiewniki VENTAIR II TRDn to nawiewnik ciśnieniowy sterowany różnicą ciśnień. Wykorzystywany jest do doprowadzenia stałej, właściwej ilość świeżego powietrza do pomieszczeń. Automatyczne sterowanie ciśnieniowe stabilizuje wydajność nawiewu, zabezpiecza przed nadmierną wymianą powietrza w okresach zimnych i wietrznych, pozwala realizować koncepcję wentylacji kontrolowanej, zapewniając komfort i zdrowy klimat wewnątrz pomieszczeń przy oszczędności energii cieplnej. Stosowane są w pomieszczeniach wyposażonych w wentylację grawitacyjną lub mechaniczną wywiewną.

Opis produktu

Nawiewniki ciśnieniowe VENTAIR wyposażone są w samoczynnie działający regulator przepływu (reagujący na różnicę ciśnień), dzięki któremu ilość nawiewanego powietrza jest stała, niezależna od warunków atmosferycznych (wiatr, zimno). Dodatkowo umożliwiają ręczną regulację.Należą one do grupy nawiewników szczelinowych montowanych w górnych, poziomych profilach konstrukcyjnych okna. Składają się z dwóch elementów – czerpni powietrza montowanej na zewnątrz oraz regulatora montowanego po wewnętrznej stronie okna. Elementy te połączone są szczeliną wykonaną w profilach okna, umożliwiającą przepływ powietrza.

1

 

 

Nawiewnik Higrosterowany   Aereco


Najbardziej popularny ze wszystkich nawiewników higrosterowanych. Dostępny jest w dwóch typach przepływu i w 3 różnych kolorach. Estetyczna budowa i niezawodność działania sprawiły, że nawiewnik EMM stał się najpopularniejszym produktem AERECO. Wraz z okapem akustycznym zapewnia izolacyjność akustyczną na poziomie 37 dB.


● Higrosterowany : zmiana przepływu uzależniona jest od wilgotności wewnątrz pomieszczeń.
● Izolacyjność akustyczna : do Dn,e,w = 37 dB z akcesoriami.
● Prosta konserwacja : bez konieczności regulacji, wystarczy coroczne odkurzanie.
● Możliwość pracy w dwóch położeniach strumień pionowy i ukośny.


Dostosowany do potrzeb


Nawiewnik EMM może pracować w dwóch położeniach w zależności od przykręcenia podstawki. Strumień powietrza jest skierowany pionowo lub ukośnie. Ustawienie zależy od odległości nawiewnika do węgarka (zbyt mała odległość tłumi swobodny przepływ powietrza przez nawiewnik). Dostępny w wielu kolorach.


Opcja ręcznego przymknięcia nawiewnika


Nawiewniki EMM mogą być wyposażone w ręczną blokadę przepływu powietrza. Nawiewniki przymknięte umożliwiają doprowadzenie minimalnej ilości powietrza. Z opcji tej zaleca się korzystać wyłącznie przy niesprzyjających warunkach klimatycznych.

 

3

2

 

 

ROLETY MATERIAŁOWE I MOSKITIERY


W ofercie posiadamy bogaty wybór osłon okiennych:


Najpopularniejszy system wewnętrznej osłony przeciwsłonecznej. Montowane na ścianie, do wnęki okiennej, bądź na skrzydle okiennym (zintegrowane z oknem). Dostępne z kasetą, prowadnicami bocznymi lub prowadzeniem bocznym linkowym.


Bogata kolekcja tkanin gładkich i we wzory, w tym specjalne tkaniny do stosowania w pomieszczeniach wilgotnych (kuchnie, łazienki) oraz tkaniny atestowane niepalne.

 

 

Napędy, automaty i systemy automatyczne dla domu Somfy
 
Kompleksowe rozwiązania automatyki dla domu


Oferta Somfy zawiera kompletne rozwiązania dla pełnej automatyki w domu każdego z Was. Nasze produkty są najwyższej jakości, co potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia oraz doskonałe opinie użytkowników produktów Somfy..


Somfy Home Motion jest zintegrowanym systemem koordynującym pracę wszystkich elementów wyposażenia w naszych domach, które zostały zautomatyzowane:


- napędy i sterowania do rolet
- automatyka do żaluzji fasadowych
- napędy i sterowania do osłon zewnętrznych
- napędy i systemy automatyczne do markiz tarasowych
- automatyka, silniki dedykowane do żaluzji i zasłon wewnętrznych
- napędy bram garażowych, bram wjazdowych


Modułowa i intuicyjna w obsłudze: TaHoma® jest wysoko wydajną domową centralą sterującą do inteligentnych domów przyszłości.


TaHoma® Box jest mózgiem całego systemu. Komunikuje się drogą radiową ze wszystkimi  urządzeniami io-homecontrol® zainstalowanymi w domu i jego otoczeniu. Jest podłączona do routera internetowego i nawiązuje kontakt z bezpiecznym serwerem, do którego masz w każdej chwili dostęp z dowolnego miejsca na świecie. Dostęp do strony https jest możliwy tylko z wykorzystaniem nazwy użytkownika i hasła.  


 Jak sterujemy techniką domową z dowolnego miejsca na świecie:


1. Poprzez PC, notebook, tablet, smartfon z połączeniem internetowym, wydajemy polecenie np. „opuść rolety na parterze“.
2. Twoje polecenie przekazywane jest do serwera, a z niego to TaHoma®Box w Twoim domu. 
3. TaHoma® Box przesyła polecenie odpowiednim urządzeniom io-homecontrol®, które wcześniej przypisałeś do danej grupy ( np. rolety na parterze ). Polecenie jest wykonywane, a o jego statusie jesteś na bieżąco informowany. Dzięki informacji zwrotnej zawsze masz pewność, że polecenie zostało wykonane i nie napotkało na żadną przeszkodę. 

 

Moskitiery ramkowe

Moskitiery to siatki przeciw owadom, a zarazem najlepsze i najprostsze zabezpieczenie przeciw wszelkim insektom nawet przy otwartych oknach i drzwiach. Moskitiera nadaje się do montażu we wszystkich systemach stolarki okiennej.


Prosty i pewny sposób mocowania ramki na całym jej obwodzie za pomocą uchwytów obrotowych, bez naruszania struktury ramy okiennej sprawia, ze zamontowana w oknie podwyższa jego funkcjonalność i chroni skutecznie nasze pomieszczenie przed owadami. Nie ogranicza widoczności w oknie i stanowi jego integralną część.


Montaż i demontaż moskitiery nie wymaga użycia żadnych narzędzi.


Moskitiera Ramowa to idealny sposób zabezpieczenia pomieszczania przed owadami i pyłkami z drzew. Wykonana jest z aluminiowej ramki, na którą naciągana jest siatka z włókna szklanego lub aluminiowa (wzmocniona) o przekroju 1mm. Montaż jest bezinwazyjny i bardzo łatwy, za pomocą elastycznych blaszek obrotowych, bez konieczności użycia narzędzi. Nie ogranicza widoczności w oknie i stanowi jego integralną część.


Kolory ramki: biały, brąz, antracyt, złoty dąb, mahoń, orzech. Kolor siatki: czarna , popielata.

 

 4

 

 

ELEMENTY HISTORYCZNE DEKORACYJNE DO OKIEN Z PCV


Zastosowanie nowoczesnej stolarki plastikowej w obiektach zabytkowych jest dosyć trudne, gdyż najczęściej występujący zabieg wymiany starego okna posiadającego wartość historyczną na nowe okno plastikowe powoduje, mimo ich nowoczesności, obniżenie walorów estetycznych obiektu. Wynika to z tego, że istniejące dotąd, bardziej lub mniej bogato dekorowane okna, zastępowane są przez pozbawione tych elementów artystycznych okna nowe. Rozwiązaniem najczęściej stosowanym w przypadku decyzji o wymianie starych okien zabytkowych na nowe okna plastikowe jest wykorzystanie możliwości jakie oferują profile konstrukcyjne.


Rozwiązaniem pozwalającym na dosyć wierne oddanie charakteru starych okien są profile i elementy dekoracyjne. Zastosowanie tych elementów pozwala na renowację okien, zachowując styl i wygląd okien z końca XIX wieku. Elementy te pozwalają więc na bardzo zbliżone do pierwowzoru wystylizowanie nowego okna plastikowego.


Oczywiście nowa stolarka powinna być bezwzględnie dopasowana do elewacji budynku i powinna współgrać z wystrojem fasady.

 

5 6 

7 8

 

Przykładowe elementy dekoracyjne.

 

KLAMKI DO OKIEN ROTO

 

Roto Line

9

 

Roto Swing

 

10

 

KLAMKI DO OKIEN ROTO